Junioramazone Jeanine Nieuwenhuis wil graag de jongste Grand Prix-ruiter van Nederland worden. Op de Subtopwedstrijd in De Mortel won ze met TDN’s Truemanda (v. Rubiquil) de Intermédiaire I en met TDN’s Valencia, ook een nakomeling van Rubiquil, was ze de beste bij de junioren. Deze rubriek won ze met een score van 64,53%.
Vorige week zei ik het nog tegen Jeanine: “Wat zul je eerder halen. Je havodiploma of je eerste winstpunt in de Grand Prix?” De moeder van Jeanine Nieuwenhuis vertelt dat Jeanine hier erg mee bezig is. “Jeanine is nu zestien en ze wil heel erg graag de jongste Grand Prix-ruiter van Nederland worden. Ze weet precies dat het record van Diederik van Silfhout is, 17,5 jaar plus vier dagen oud. Aan de andere kant vindt ze school ook erg belangrijk en wil ze dit jaar graag haar havo afsluiten met een diploma.”
Bij de young riders kwam de beste prestatie op naam te staan van Jill Huybregts met een score van ruim 66%. De leerlinge van Theo Hanzon bleef daarmee met Eventz Zamacho Z (v. Rousseau) Anne Meulendijks en Ohio (v. Indoctro) nipt voor. Beide amazones debuteren dit jaar op young ridersniveau. Madelon Franke won met Merudin la Haya (v. Michelangelo) het gecombineerde klassement van de young riders en junioren in de kür op muziek. Haar proef werd door de jury beloond met een score van ruim 70%.
Klik hier voor alle uitslagen.
Lees vrijdag meer in De Paardenkrant.
Bron: Horses.nl/De Paardenkrant – Yvonne Termeer
© Horses.nl, overname niet toegestaan. Op dit artikel rust copyright.
O jee. Straks hebben we naast een “zeilmeisje” ook nog een “dressuurmeisje”.
Jeugdzorg gaat het nog druk krijgen.
Weer iets waar ze niks van begrijpen :)))
HAHA Patricia!! inderdaad!!
keuze lijkt mij overigens makkelijk.. HAVO diploma heb je voor de rest van je leven plezier van.
Da’s waar.
Aan de andere kant, dat diploma kun je op je 25e ook nog wel halen, maar je kunt op je 18e al niet meer “jongste Grand Prix ruiter” worden.
En mensen die écht talent hebben voor iets, komen er zonder diploma ook wel.
Zonder talent is het wat lastiger.
Vandaar dat ik maar voor diploma’s heb gekozen 😉
Nou, jeugdzorg staat straks weer klaar.
Je moet minimaal 18 zijn met minimaal een MBO niveau 2 diploma.
Heel leuk dat je het allemaal kan, maar school moet afgemaakt worden.
En wat wil ze worden?
Straks kan ze door een ongelukje niet meer rijden ofzo…En dan zit ze met de gebakken peren.
Als ze niet meer kan rijden, heeft ze alle tijd om nog wat diploma’s te halen. 😉
Laat dat kind lekker haar droom najagen.
Als haar ambitie niet verder ging dan al twitterend op de bank hangen tot het tijd was om uit te gaan, was het wat anders. Maar voor je 18e Grand Prix rijden, vind ik wel wat hebben.
Als ze iemand heeft die de paarden gezadeld klaar zet, hoeft ze “alleen” maar te rijden na schooltijd. Stel ze heeft 3 paarden te rijden, kan ze van 6 tot 9 uur in de avond doen. Heeft ze van 3 tot 6 tijd voor schooldingen. Weekenden op concours, 3 paarden rijden. Nog zeeeen van tijd om huiswerk te leren.
Moeders moet gewoon iemand regelen die het groomwerk kan doen.
Heb zelf kind in HAVO 5, dus weet waarover ik praat.
wat heerijk dat vrouwen zoveel vrijheid hebben paarden of diploma …. en dan te bedenken dat in andere landen vrouwen niet mogen studeren of autorijden laat staan hun havo diploma halen.
Tuurlijk betaald ma wel de groom. Het lijkt me dat jeugdzorg wel betere dingen te doen heeft…..maar misschien is het komkommertijd.
Wat een hoop kift in die reacties zeg! Iedereen weet dat je allerlei omstandigheden mee moet hebben om op dit niveau te kunnen presteren. Dat geldt niet alleen voor dit meisje. Maar als je in Nederland je kop boven het maaiveld uitsteekt moet ie eraf! Jeanine, veel succes en geniet ervan! Weet dat je bevoorrecht bent en maak er dankbaar gebruik van.
Het is een haalbaar doel, dus leuk en doen dus.
Ik gun het dit meiske van harte, en Hexagon heeft GP paarden zat.
Laten we het niet overdrijven, er zijn zat meiden en jongens die zeer succesvol bij de junioren of youngriders (kader nivo zelfs) of inter I of II rijden met een voltijdsstudie rechten, fysio, psychologie, bedrijfseconomie, etc ernaast. Of t paardrijden ernaast doen,…haha dat is maar hoe je t bekijkt.
Stiekem toch ietskes meer respect voor dan semiprofs die 1 dag in de week naar Deurne gaan,…toch ?
Dus DOEN dit ! Succes, ook op school.