Van 25 t/m 29 augustus 2021 wordt de ‘FEI/WBFSH World Breeding Dressage Championships for Young Horses’ verreden in Verden. De beste vijf-, zes- en zevenjarige dressuurpaarden strijden om de wereldtitels. Afgelopen maand werd al duidelijk welke dressuurpaarden waren geselecteerd voor de derde en laatste observatietraining op 19 en 20 juli in Ermelo. Nu heeft het KWPN ook de startlijst bekend gemaakt.
Op maandag 19 Juli trainen de 12 zesjarigen gevolgd door 3 vijfjarigen. Op dinsdag 20 juli komen nog 11 vijfjarigen en 12 zevenjarigen in de baan. Vanwege de coronamaatregelen is publiek niet toegestaan.
Wijzingen in selectietraject
Het Algemeen Bestuur van het KWPN heeft besloten om onderstaande wijzigingen toe te passen omdat de data voor de laatste observatietraining gelijk valt met de periode waarin deelnemers aan de Olympische Spelen in Tokio zijn.
- De ruiters/amazones die deelnemen aan de Olympische Spelen worden vrijgesteld van deelname aan de 3e observatie voor het WK Jonge Dressuurpaarden. De prestatie geleverd tijdens de 2e observatie wordt (indien de combinatie uitgenodigd zou worden voor de 3e observatie) meegenomen in de besluitvorming rond de uiteindelijke samenstelling van de WK selectie.
- Voor ruiters/amazones die aanwezig zullen zijn tijdens de Olympische Spelen als trainer van een combinatie of eigenaar van een paard wordt het 3e observatie moment (tevens wildcard moment) naar voren gehaald naar 13 juli. De overige ruiters/amazones stellen hun paarden voor op de eerder geplande data van 19 en 20 juli.
Bron: KWPN