“Five Star is echt een fantastisch paard. Hij is altijd werkwillig. Als het moet dan is hij er voor me, zelfs vandaag terwijl hij best een beetje moe was.” Brouwer vindt dat de voshengst nog beter liep in de kwalificatie afgelopen vrijdag. “Toen liep hij echt geweldig.”
Five Star werd door familie Bijvelds uit Erp gefokt uit de merrie U.Padoeska PB (v. Jazz). Joop van Uytert stelde hem voor op de KWPN-hengstenkeuring, waar hij in de kampioensring terecht kwam. Vervolgens doorliep hij succesvol het verrichtingsonderzoek en kwam hij in 2014 onder de hamer in de Excellent Dressage Sales.
Platinum Stables kocht de hengst voor 95.000 euro en een jaar later liep de vos naar een verassende vijfde plaats op het WK in Verden. Dit jaar werd hij zowel in de kwalificatie als de finale tweede.
Bron: Paardenkrant-Horses.nl


De juryleden maken de sport kapot, de jonge paarden mogen geen enkele schuin beweging maken omdat ze dan in submission omlaag gaan in de punten. 1 slinger in je stap, draf en of galop en ze hakken je kop er af. Een keer geen stille aanleuning dan is je paard niet bij de les volgens die oude juryleden… En dit maakt de ruiters zo streng tegen hun paarden, ik ga er niet meer naar kijken. Die juryleden die daar zitten moeten eens begrijpen dat ze een jong beoordelen op de kwaliteit EN De proef maar een goed op de beweging en toekomst omlaag punten omdat ie van zo n entourage gespannen wordt??? Die jonge paarden werden daar soms 2 x p dag gereden omdat t nog beter en bog preciezer moet volgens de jury, en dat maakt de ruiters zo gek om meer nog meer en nog veel meer te trainen. Deze manier van paarden beoordelen moet echt stoppen en zet er wat africhters en trainers bij weet zeker dat je dan ook eens een wereld kampioen vd jonge paarden ook nog eens wereld kampioen in GP ziet worden!!!!