De Nederlandse kandidaat voor het voorzitterschap van de FEI, Henk Rottinghuis, heeft de onderzoeksresultaten van zijn '100-dagen-luisteren' campagne gepubliceerd. Daarin stelt Rottinghuis dat er in de paardensportwereld onvrede heerst over de manier waarop de FEI bepaalde zaken aanpakt en dat het tijd is voor vernieuwing.
Het doel van de ‘100-dagen-luisteren campagne was inzicht krijgen in de toekomst van de paardensport. Hiervoor liet Rottinghuis onder andere een onafhankelijk onderzoek uitvoeren onder alle 133 nationale paardensportfederaties en sprak hij diverse personen ‘uit het veld’. De belangrijkste conclusies uit het onderzoek zijn dat de FEI niet voldoet aan de verwachtingen van de nationale federaties. Daarnaast is er onvrede over de manier waarop de FEI zaken afhandelt, zoals de recente dopingdiscussies. Door dergelijke dingen is de FEI haar imago en autoriteit kwijtgeraakt.
Volgens Rottinghuis toont zijn analyse dat de FEI niet toekomt aan de professionele standaarden die organisatoren en ruiters van de internationale sportfederatie verwachten. De noodzaak om de sport verder te globaliseren ontbreekt, de organisatie is onvoldoende transparant en een heldere organisatiestructuur is daarom dringen nodig. “De FEI introduceert te veel regels en te veel nieuwe initiatieven in de sport, terwijl er nauwelijks gelegenheid is om de bestaande regels te implementeren”, vindt Rottinghuis.
Rottinghuis geeft aan dat zijn anaylse niet bedoeld is om direct overal kritiek op te leveren. “De mensen die zo hard gewerkt hebben om de sport tot een succes te maken mogen trots zijn. Maar een analyse moet wel kritisch zijn als we de manier waarop de zaken verlopen willen verbeteren.”
Op de website www.henkforfei.org zijn de complete onderzoeksresultaten te lezen. Rottinghuis geeft iedereen de mogelijkheid om via de website anoniem feedback te geven op zijn conclusies.
Bron: Horses.nl