Sanne de Jong klom met haar Cartano-merrie Enjoy van de achtste plaats na de dressuur (-51.1 punten) op naar de vierde plaats in het eindklassement (-61.1). Het balkje in het springparcours hield haar van het podium. Voor Enjoy is dit het eerste seizoen op 2*-niveau en de merrie loopt elke wedstrijd beter. In 2014 was Enjoy (een kleindochter van het eventingpaard Just Joey van Sanne’s moeder Jantien van Zon) al het beste jonge eventingpaard bij het KWPN.
Sanne: “Enjoy is pas zeven en het was de derde twee sterren wedstrijd die ik met haar reed. In alle drie de wedstrijden is ze geplaatst, ik ben super trots op haar. Ik baalde alleen een beetje van die springfout, die was niet nodig. Enjoy is bij ons geboren dus we kennen elkaar goed, ze is altijd heel enthousiast in de cross, soms wel een beetje te. Maar we weten wat we aan elkaar hebben, dit keer heb ik haar in de tweester ook voor het eerst harder laten lopen. Eerder dit jaar ging dat niet omdat ik dan te weinig controle had, maar nu was dat ook beter. Ik hoop zo door te kunnen werken naar het WK voor zevenjarige eventingpaarden. Vorig jaar was ze vierde bij de zesjarigen, het zou heel mooi zijn om daar nu weer te kunnen rijden bij de zevenjarigen.”
De 6-jarige Flash, halfbroer van Enjoy, liep onder De Jong in de 1*. “Vorige wedstrijd ging hij in het springen met me aan de loop, ik heb nu een andere bit geprobeerd maar dat was niet zo’n goed idee. Thuis ging het prima, maar in de ring is dat toch anders. Daar moeten we nog even iets op verzinnen. Op normale springwedstrijden gaat het prima, maar als hij terreinhindernissen ziet wordt hij te sterk.”
De 2* in Emmeloord werd gewonnen door de Duitse Vanessa Bölting met Quilotta W met 50.8. De tweede plaats was voor de Belgische ruiter Tom Goeman met Sibo de Quiesce (59.3). De derde plaats ging ook naar Duitsland, die was voor Ben Leuwer op NZB Port Royal (60.6).
Eef Hamers vijfde in de 1*
Eef Hamers begon de de korte 1* met een ijzersterke dressuurproef op de Upgrade-nakomeling Balou. Met 35.7 ging Hamers royaal aan de leiding en daar werden na het springen geen strafpunten aan toegevoegd. Alleen in de cross moest Eef Hamers 12 tijdfouten incasseren, terwijl haar naaste concurrenten binnen de tijd reden. Hamers viel terug naar de vijfde plaats. De 1* kreeg een compleet Duits podium met Christina Hoffmann en Finnley R op kop (43.9). Vanessa Bölting werd nu tweede met Carlson B (44.2) en Celine Geissler op Giovanna 2 werd derde (45.6).
Klik hier voor alle uitslagen.
Bron Paardenkrant-Horses.nl/KNHS

