Voor de Amerikaanse springruiter McLain Ward kreeg de succesvolle tweede wedstrijd van de wereldbekerfinale gisternacht een zuur en abrupt einde. De huidige aanvoerder van het klassement werd uitgesloten van deelname aan de derde en laatste wedstrijd. FEI-dierenartsen constateerden een overgevoeligheid in het linkervoorbeen van Ward's toppaard Sapphire.
Gisteren werd Sapphire voorafgaand aan de tweede wedstrijd geselecteerd voor de thermografietest. Toen al constateerden twee FEI-veterinairen (waaronder de Nederlander Emile Welling) een overgevoeligheid aan het linkervoorbeen, maar op dat moment werd de merrie toch ‘fit to compete’ bevonden.
Na de wedstrijd, waarin Ward en Sapphire als tweede finishten, werd de merrie om half één ’s nachts opnieuw onderzocht. Dit alles onder toeziend oog van de Ground Jury en vertegenwoordigers van de Amerikaanse federatie. De FEI-veterinairen (waaronder opnieuw Welling) constateerden een dermate hoge gevoeligheid dat Sapphire niet meer verder mag springen.
De FEI benadrukt dat er geen bewijs is geleverd van opzet door McLain Ward en het Amerikaanse team. De schorsing is wel definitief en er kan geen beroep tegen worden aangetekend.
Bron: Horses.nl/De Hoefslag
Het besluit van de FEI loopt tegen alles dat is de basis van de paardensport.
Wie is de persoon die verantwoordelijk?
Nu is het Big Brother – de FEI organisatie.
Zij zijn nu te beslissen voor de ruiter, de trainer, de sponsor.
Ze beslissen en laat geen beroep.
Vandaag – jumping.
Tomrrow – alle paardensport gecontroleerd worden door dit soort van opzet, gevaarlijke verkeerde beslissing.
( Ik hoop dat Google Translate maakt een verstandige vertaling)