De vijftien barragekandidaten maakten een spannende finale van de Grote Prijs. Uiteindelijk bleven vier combinaties foutloos waarvan Santiago Diaz Ortega de snelste was. De Colombiaan snelde met de negenjarige Carlson (v. Calido I) in 37,10 seconden over de finish. Ortega bleef ruim voor op Tim Wilks die met Quelbora Merze (v. Tarzan de Beaulieu) 38,56 seconden op het scorebord had gezet.
Belgische amazones
De Belgische amazones Rachel Steffen en Candice Lauwers waren niet snel maar wel foutloos. Steffen werd derde op Uncanto Di Villagana (v. Canturo) en Lauwers kwam op de vierde plaats met Bashka de Mortinsart (v. Kashmir van Schuttershof).
Poels en Schuttert springfouten
Aniek Poels klokte met de tienjarige merrie Coocanusa 38,84 seconden maar een balk wierp haar terug naar de zevende plaats in het klassement. Frank Schuttert sprong met Silbermond twee balken uit de lepels en hij werd dertiende.
Zerlin M vijfde
De Berlin-zoon Zerlin M was onder Maelle Martin de snelste vierfouter en werd vijfde. Martin heeft sinds begin oktober de teugels van het fokproduct van A. de Jong overgenomen van Michael Hughes. De bij het KWPN erkende hengst werd tot in 2015 uitgebracht door Jos Lansink en is sindsdien te zien onder de diverse stalruiters van Ashford Farm.
Bron Paardenkrant-Horses.nl

