Ieren zoeken opvolger voor bondscoach Splaine

Denis Lynch
Denis Lynch
Robert Splaine, sinds 2005 manager van het Ierse springteam, krijgt een opvolger. Horse Sport Ireland kondigde op 1 november aan dat de overeenkomst met Splaine niet automatisch verlengd wordt. Naast John Ledingham, James Kernan en Jack Doyle heeft ook Eddie Macken laten weten dat hij belangstelling heeft voor de functie.

“Splaine en eventing-manager Ginny Elliot hebben de voorbije jaren uitstekende resultaten neergezet”, zegt voorzitter Joe Walsh. “Maar we gaan bij het invullen van die functies niet over één nacht ijs en wegen alle kandidaten af.”

Splaine zelf onthoudt zich voorlopig van alle commentaar maar gaf eerder al te kennen dat hij een verlenging van zijn overeenkomst, die nog tot en met 31 december van dit jaar loopt, wel ziet zitten. De Ier bouwde de voorbije jaren wel een reputatie op, maar slaagde er niet in zich met het Ierse team te plaatsen voor de Olympische Spelen in London, nadat op de Europese Kampioenschappen van Madrid een teleurstellend resultaat neergezet werd. Een bittere pil voor de Ierse federatie die steevast een aantal ruiters in de top twintig van de wereldranglijst telt.

Splaine is in eigen land omstreden, niet in het minst vanwege de conflicten die er de laatste jaren waren met een aantal Ierse toppers. Jessica Kürten is één van hen, en in de aanloop naar de Spelen was er ook een aanvaring met de in Duitsland residerende Dennis Lynch. Toch komt de beslissing om de overeenkomst met Splaine niet te verlengen als een verrassing. Eerder bleek uit een onafhankelijk rapport dat Splaine weinig te verwijten viel. Het rapport stelde onomwonden dat de Ieren onvoldoende ‘horsepower’ ter beschikking hadden om mee te strijden in de Top League én zich te plaatsen voor de Spelen. Volgens het rapport trok Splaine ook naar Madrid met het sterkst mogelijke team.

Splaine zelf blijft ook kandidaat om zichzelf op te volgen.

Bron: Horses.nl

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like