Vrijwel alle zonen van Davino V.O.D. beschikken over een mooi modern dressuurmodel. In beweging is de Trakehner achtergrond van de hengst terug te zien, waarbij de lichtvoetigheid opvalt.
Het totaal aan dressuurhengsten voor de derde bezichtiging komt daarmee op 16 hengsten.
10.55 uur, groep 6
| 427 | DARK PLEASURE X BLUE HORS ZACK | f. en e. W.L. Plaizier, e. G.L. Plaizier | 3e bez. |
| 428 | DAVINO V.O.D. X VIVALDI | f. en e. M. Hendriksen-de Rijk, e. J.M. van Uytert | 3e bez. |
| 429 | DAVINO V.O.D. X WYNTON | f. en e. L. van Grunsven, e. Paardencentrum De Dalhoeve | 3e bez. |
| 431 | DAVINO V.O.D. X JAZZ | f. en e. C.F. en Gebr. van Mook | 3e bez. |
| 432 | DAVINO V.O.D. X ANDRETTI | f. en e. C. van Wolfswinkel | 2e bez. |
| 441 | DAVINO V.O.D. X UPHILL | f. en e. E. Fikse | 2e bez. |
| 465 | DON TANGO B X FLEMMINGH | f. en e. L.S.M. van Rijn, e. Paardencentrum De Dalhoeve | 2e bez. |
| 469 | DON TANGO B X FLEMMINGH | f. en e. Stoeterij ’t Centrum | 2e bez. |
In de vijfde groep kwam de nafok van Ferro in de baan. Uit deze groep werden twee zonen van Negro doorverwezen naar de derde bezichtiging. De commissie gaf groen licht aan cat.nr 561 (mv. Jazz) en cat.nr 562 (mv. Lord Leatherdale). Deze twee hengsten lieten een nette verrichting zien in de baan.
Je kunt je wel afvragen of nog meer Negro-bloed in de fokkerij veel gaat toevoegen. Cat.nr 562 is nauw verwant aan Everdale (v. Lord Leatherdale). De grootmoeder van Everdale, Lisenka (v. El Corona), is ook de grootmoeder van deze hengst.
10.25 uur, groep 5
| 370 | BOJENGEL X JAZZ | f. A. F. T. Beeren, e. Stal de Bekelaar uit Kessel en J.M. van Uytert | 2e bez. |
| 513 | FERRO X TUSCHINSKI | f. en e. Y. Copal | 2e bez. |
| 561 | NEGRO X JAZZ | f. J. Deenen, e. J.M. van Uytert en T. Wilaras | 3e bez. |
| 562 | NEGRO X LORD LEATHERDALE | f. P. Kluytmans, e. Van Olst Horses | 3e bez. |
| 563 | NEGRO X VIVALDI | f. en e. A. Peters | 2e bez. |
| 571 | ROUSSEAU X JAZZ | f. en e. W.P.S. van Weert | 2e bez. |
Eén zoon van Wynton mag nog een ronde verder in de hengstenselectie. In de vierde groep kwamen twee zonen van Jazz en vijf stuks van Wynton in de baan. In de vierde groep waren nette paarden te zien, maar de jury was streng en liet maar één hengst door. Waarschijnlijk omdat het bloed van Jazz aan vaderskant al ruim vertegenwoordigd is in de Nederlandse fokkerij.
De hengst die door mag is cat.nr 600, de Wynton uit de Europees kampioene Rilena (Flemmingh x Nimmerdor).
09.55 uur, groep 4
| 532 | JAZZ X FERRO | f. P.J. van Zijl, e. A. van de Tillaart | 2e bez. |
| 534 | JAZZ X DE NIRO | f. en e. M.A. Eigenraam | 2e bez. |
| 595 | WYNTON X G.RAMIRO Z | f. J. Gordijn, e. W. van de Veerdonk | 2e bez. |
| 597 | WYNTON X KRACK C | f. W. Wijnen, e. T. Driessen | 2e bez. |
| 600 | WYNTON X FLEMMINGH | f. en e. M Glaser | 3e bez. |
| 601 | WYNTON X CITANGO | f. M. & J.J.C. De Man, e. De Dalhoeve | 2e bez. |
| 602 | WYNTON X FLEMMINGH | f. J.C. van Hout, e. Titan Wilaras | 2e bez. |
In de derde groep vond de jury drie hengsten goed genoeg voor de derde bezichtiging. Eén zoon van Chippendale (v. Lord Leatherdale) en twee zonen van zijn broer Everdale komen vanmiddag terug. De royale cat.nr 507 (Everdale x Don Romantic) kreeg applaus. De royale bruine is mooi belijnd, galoppeert goed en voert maar liefst drie keer het bloed van Donnerhall in de moederlijn.
De andere Everdale komt uit een moeder van Johnson en is ook een royaal paard. Cat.nr 414 (v. Chippendale) heeft wat minder maat en formaat. De mooie hengst van 1.62m kan zich wel groot maken in beweging.
09.25 uur, groep 3
| 384 | CHAGALL D&R X FLORENCIO | f. en e. A. Berenpas-Jebbenk | 2e bez. |
| 411 | CHIPPENDALE X MÜNCHHAUSEN | f. H. Poppelaars, e. Stal Poppelaars V.O.F. | 2e bez. |
| 414 | CHIPPENDALE X JAZZ | f. A.S.M. en P.G. Bijvelds, e. M. den Teuling | 3e bez. |
| 498 | EVERDALE X UPTOWN | f. R. Enting, e. Van Olst Horses | 2e bez. |
| 503 | EVERDALE X JETSET-D | f. D Mozes, e. G.K. Ruediger | 2e bez. |
| 504 | EVERDALE X JOHNSON | f. Y.M.M. Maasacker, e. Van Olst Horses en R.J. Lickley | 3e bez. |
| 507 | EVERDALE X DON ROMANTIC | f. en e. Carmeliet-Leybaert, e. Van Olst Horses | 3e bez. |
De hengstenkeuringscommissie zette zojuist het mes in de nafok van Charmeur. Twee a-typische Charmeurs bleven over voor de derde bezichtiging. De nafok van Charmeur wordt gekenmerkt door vaak wat klassiek aandoende vossen. Van die hengsten mocht er geen door.
Terug in de derde bezichtiging komen de over zeer veel uitstraling beschikkende en met veel houding dravende cat.nr 403 ( Charmeur x Balzflug) van René Franssen en de grote (1.73) en machtige cat.nr 408 (Charmeur x Gribaldi), die in zijn moederlijn de drie Grand Prix-hengsten Gribaldi, Clavecimbel en Vanitas op rij heeft.
08.45 uur, groep 2
| 385 | CHARMEUR X SAN REMO | f. H. Litjens, e. M.M.J. Bekkers | 2e bez. |
| 403 | CHARMEUR X BALZFLUG | f. en e. R. Franssen | 3e bez. |
| 405 | CHARMEUR X METALL | f. B.T. Koopmans | 2e bez. |
| 406 | CHARMEUR X VIVALDI | f. C.F. en Gebr. van Mook, e. J.M. van Uytert | 2e bez. |
| 407 | CHARMEUR X LORD LEATHERDALE | f. C.F. en Gebr. van Mook, e. J.M. van Uytert | 2e bez. |
| 408 | CHARMEUR X GRIBALDI | f. en e. M. Eekhof | 3e bez. |
| 515 | FLORENCIO X FERRO | f. familie Borgers, e. T. Wilaras | 2e bez. |
| 517 | FLORENCIO X TOLANDO | f. Y. Ackermans, e. Stal 104 | 2e bez. |
Net zoals gisteren op de eerste dressuurdag, verwijst de hengstenkeuringscommissie dressuur ruim door naar de derde bezichtiging. In de eerste matige groep werden vier hengsten doorverwezen naar de derde bezichtiging. Als die net zo verloopt als gisteren zijn deze hengsten al vrijwel zeker van een toelating tot het verrichtingsonderzoek.
De opvallendste hengst in de groep was de frisse vos cat.nr 593 (Winningmood x Oscar), die veel houding en balans toonde in draf. Verder mogen ook de klassieke cat.nr 372 (v. Bon Bravour) en twee zonen van de Trakehner Hofrat terugkomen in de derde bezichtiging.
08.15 uur, groep 1
| 372 | BON BRAVOUR X JAZZ | f. en e. Stal de Beukenvallei | 3e bez. |
| 494 | EL CAPONE X SYDNEY | f. Caitlin Masiel en DG Bar Ranch, e. Stal Krol | 2e bez. |
| 527 | HOFRAT X SPECIAL D | f. L.C.C.M. van Erp, e. R.A.H.M. van Erp en J.M. van Uytert | 2e bez. |
| 528 | HOFRAT X ZHIVAGO | f. en e. R. Franssen, e. P.W.J. van Ooijen | 3e bez. |
| 530 | HOFRAT X DEL PIERO | f. M. Schaap, e. J. Hooge | 3e bez. |
| 582 | UB 40 X TUSCHINSKI | f. en e. M. Tijssen | 2e bez. |
| 593 | WINNINGMOOD X OSCAR | f. E. Fikse, e. G.W. van Norel | 3e bez. |
Vandaag, zaterdag, is de derde bezichtiging van 13.30 tot 14.00 uur en van 15.20 tot 15.50uur. De kampioenskeuring van de dressuurhengsten is omstreeks 16.55 uur.
Bekijk hier welke dressuurhengsten gisteren zijn aangewezen
Bekijk hier de fotoserie van de gisteren aangewezen dressuurhengsten
Bekijk hier het verslag van de tweede bezichtiging van gisteren
Bekijk hier het volledige programma van de KWPN Hengstenkeuring
Bekijk hier de Liveblog van de KWPN Hengstenkeuring
Zaterdag 6 februari 2016
13.30 – 14.00 uur 3e bezichtiging
15.20 – 15.50 uur 3e bezichtiging
(wijzigingen voorbehouden)
Bron: Horses / KWPN
https://www.horses.nl/liveblog/kwpn-hengstenkeuring-20152016/
