Andrew Heffernan opgenomen in Olympisch kader eventing

Andrew Heffernan opgenomen in Olympisch kader eventing featured image
Foto: Arnd Bronkhorst www.arnd.nl
De in Engeland woonachtige eventingruiter Andrew Heffernan is met zijn paard Boleybawn Ace opgenomen in het Olympisch kader. Heffernan, vorig jaar lid van de bronzen equipe op de Wereldruiterspelen, reed vorige week een sterke wedstrijd in Badminton, een van de zwaarste wedstrijden ter wereld.

Andrew Heffernan eindigde met Boleybawn Ace op een hele mooie 24e plaats in de viersterrenwedstrijd van Badminton en voldeed met zijn prestaties aan de kadereisen van de KNHS. In maart reed Heffernan met zijn tienjarige Ierse ruin ook al sterk in de Nations Cup en driesterrenwedstrijd van Fontainebleau. Ze werden daar 23e.

In aanloop naar de Wereldruiterspelen in Normandië was de elfde plaats in de hoog aangeschreven driesterrenwedstrijd in Bramham, de reden voor bondscoach Martin Lips om Andrew Heffernan en Boleybawn Ace op te nemen in het team voor het WK. Daar haalde Heffernan de finish niet, maar zijn ervaringen in de cross hielpen zijn teamleden aan het brons. Daarmee verzekerde Nederland zich van een startplek op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro.

Olympisch kader eventing
Merel Blom – Rumour Has It N.O.P.
Andrew Heffernan – Boleybawn Ace, Millthyme Corolla
Tim Lips – Keyflow N.O.P.
Elaine Pen – Vira N.O.P.

Vijf combinaties in A-kader junioren
De CCI* wedstrijd in Castenray vorige week gold als observatiewedstrijd voor de junioren. Vijf junioren combinaties voldeden daar aan de kadereisen van de KNHS zodat bondscoach Jan van Beek deze groep toe kan voegen aan het A-kader.

Angela Kollee – 3 Times a Lady
Claire van Riel – Voulez-Vouz & Mister Bailey
Caressa Versteeg – Daimler
Rowena de Weert – Wannahave

Bron: Persbericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like