Bondscoach Steeghs moet nog puzzelen op juniorenteam

Bondscoach Steeghs moet nog puzzelen op juniorenteam featured image
Podium NK junioren Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl
Het Dutch Youngster Festival in Wierden staat met dikke letters als belangrijk meetpunt in de agenda van Luc Steegs. Nu het Nederlands kampioenschap verreden is, kijkt de bondscoach van de jeugdruiters uit naar de internationale landenwedstrijden in Wierden. Wie er in het team zitten? "De young riders die in Wierden rijden, zullen uit het de kop van het klassement van het NK komen. Bij de junioren moet ik nog even verder puzzelen", aldus Steeghs. 

Het Dutch Youngster Festival vindt dit jaar van 1 tot en met 5 juni plaats op de mooie terreinen van Manege De Vossenbos in Wierden. “Het zijn de belangrijkste landenwedstrijden op het Europees kampioenschap na”, vertelt Steeghs die zijn bedoeling duidelijk maakt: “Ik wil met de sterkst mogelijke teams met young riders, junioren en children aan de start komen om op eigen bodem een gooi te doen naar de overwinning. Bij de young riders zijn in elk geval de kersverse Nederlands kampioen Sanne Thijssen, de bronzen medaille winnaar Kevin Jochems en Lisa Nooren. Bij de junioren moet ik nog even verder puzzelen. Veel jeugdruiters hebben die week schoolexamens, waarmee ik rekening moet houden. Bovendien is de groep junioren veel groter en heb ik op het NK goede, maar ook wisselende prestaties gezien. Ik hoop dat ik daar meer stabiliteit in kan krijgen de komende tijd.”

Voordat de teams voor Wierden definitief zijn, laat Luc Steeghs zijn ruiters en amazones landenwedstrijden rijden in Frankrijk, Oostenrijk en België. “Alleen de young riders laten Frankrijk in het Hemelvaartsweekend vallen. Dat valt tegelijk met CSI Eindhoven en de Global Champions Tour in Hamburg, waar een aantal jeugdruiters een startplek hebben gekregen en veel ervaring kunnen opdoen. Ik ben benieuwd hoe het dit jaar verloopt. De sterkste groep is die van de Young Riders. Daar hadden we vorig jaar ook heel veel verwachtingen van, alleen kwam dat er niet helemaal uit door tegenslag links en rechts. Hopelijk zit het dit jaar meer mee.”

Bron: persbericht / Paardenkrant-Horses.nl

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like