Botzenhardt meldt dat de doorzoeking gericht is op andere personen. Wie precies laat hij daarbij in het midden. Züchterforum heeft beschikking over een aantal bewijsstukken die het vermoeden wekken dat er de laatste jaren op veilingen van het Westfaalse stamboek hengsten werden verkocht, waarvoor bij lange na niet de officiële afslagprijs werd betaald.
Verschillen van tonnen
Het gaat volgens Züchterforum om grote verschillen, in sommige gevallen om verschillen van tonnen. Daarbij werden de hengsten niet – zoals voorgeschreven is – via het stamboek afgerekend, maar rekende de koper direct af bij de verkoper. De bewuste hengsten werden later als pachthengsten in Warendorf ingezet. Eerder werd ook al een inval gedaan bij hengstenopfokker Heinrich Ramsbrock.
Verklaring Westfaalse stamboek
Het Westfaalse stamboek komt op zijn site met een verklaring: In samenhang met de verkoop van hengsten heeft de rechtbank in Münster vanwege de verdenking van corruptie en belastingontduiking meerdere bedrijven laten doorzoeken, daaronder ook het Westfaalse stamboek op donderdag( 18 mei). Het stamboek en de directeur (Wilken Treu, red.), tegen wie het onderzoek is geopend, hebben hun volledige medewerking gegeven om deze zaak op te helderen.
Lees ook:
Directie Warendorf ontslagen
Directie Warendorf stak duizenden euro’s in eigen zak
Zaak Warendorf: Kantoor Heinrich Ramsbrock doorzocht
Nieuwe ontwikkelingen in zaak Warendorf
Warendorf: Schmitt-Rimkus, Borggreve en Gerdemann op non-actief
Landgestüt Warendorf verdacht van corruptie
Bron: Paardenkrant-Horses.nl/Züchterforum/Westfalenpferde.de

