Fresh Direct Parcival overleden

Fresh Direct Parcival overleden featured image
Fresh Direct Parcival, het toppaard van de Brit Tim Stockdale, is op 22-jarige leeftijd overleden. Hij stierf vredig in het weiland van eigenaren Colin en Ann Garratt.

 ‘Ik hoop dat we allemaal zo mogen gaan. Het was een zonnige dag en Parcival  lag te slapen op zijn favoriete plek en is nooit meer wakker geworden. We merkten pas dat er iets mis was toen het begon te regenen en hij niet opstond”.

Stockdale beschrijft de schimmel als een paard dat je maar ‘één keer in je leven krijgt’.

“Ik heb met hem veel wedstrijden voor het eerst gereden. Onder andere mijn eerste Grote Prijs, mijn eerste Nations Cup en mijn eerste wereldkampioenschap. Het was een geweldig paard om te rijden met ontzettend veel vermogen. Hij had veel kracht, maar was tegelijkertijd makkelijk te rijden.’

Stockdale kocht Parcival op 6 jarige leeftijd van David McPherson in 1998.

Parcival ging in 2003 op elfjarige leeftijd met pensioen nadat hij geblesseerd raakte tijdens de Nations Cup van St. Gallen, waarna hij van zijn pensioen mocht genieten in de weilanden van zijn eigenaren.

Bron: Horses/ Horse&Hound

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant