“De eerste ronde was goed, maar de barrage niet”, sipte de jonge ruiter uit het onder de rook van Bergen op Zoom gelegen Lepelstraat. “Ik ben te rustig en te flauw begonnen, waardoor ik al op drie een stop kreeg. Daarna kwam ik er gelukkig wel wat beter in.” De veertienjarige Kommers werd drie weken geleden nationaal indoorkampioen met Atlanta (v. Oklund). “Die wil altijd, trekt steeds goed aan, is heel voorzichtig en blijft normaal gesproken altijd van het hout af.”
Op het selectieve parcours van Jos Brinkman slaagden in de eerste ronde slechts drie deelnemers erin foutloos te blijven. Dat lukte behalve Sjoerd Kommers en Leontine Bruin ook Eva Ruiter met U2. Maar de amazone uit Wierden nam in de basisomloop net iets te veel tijd, waardoor ze met een tijdfoutje buiten de extra omloop bleef.
Rowen van de Mheen schreef de Lichte Tour op zijn naam. Het lid van De Waaghalsje was met Little Ben in 30,87 seconde iets minder dan een halve seconde sneller dan Sterre Vroomans met Hattrick Otis (31,34) die net als hij foutloos bleef. Amke Bekhuis leek van het drietal barragekandidaten op weg naar de snelste tijd, maar strandde onderweg door een weigering van Kingston van de Westeres. Bekhuis gaf daarmee de strijd op.
Uitslag competitiewedstrijd Roelofsen Raalte Trophy 2013 zware tour, Albergen 14 april
1, Sjoerd Kommers, Atlanta, Prins Auvergne, PC, 0, , 4, 41,11
2, Leontine Bruin, Rocky’s Ryan Sb, Enkruiters, PC, 0, , 8, 31,6
3, Eva Ruiter, U2, Eschruiters, PC de, 1, 79,54, ,
Uitslag competitiewedstrijd Roelofsen Raalte Trophy 2013 lichte tour, Albergen 14 april
1. Rowen van de Mheen,Little Ben,Waaghalsjes, PC de,0,0,30,87
2. Sterre Vroomans,Hattrick Otis,Zwarte Ruitertjes, PC de,0,,0,31,34
3. Amke Bekhuis,Kingston Vd Westeres,Molenruiters (PSV), PC de,0,,Vrijw,
Bron: Horses / KNHS