“Het was eigenlijk een proef zonder fouten”, vertelt Van Baalen over de verrichting met haar twaalfjarige Ricardos-zoon. De chique ruin kreeg hoge punten voor zijn verruimingen in alle drie de gangen. “Dat zijn echt pluspunten van hem. Verder is het galopwerk verbeterd en konden we ruim doorgesprongen en rechte wissels laten zien. In de training hebben we de afgelopen tijd wat extra aandacht besteed aan de zigzag in galop en dat ging vandaag in de proef ook heel fijn. We hebben de laatste tijd in de ring mooie piaffe en passage laten zien. Vandaag was dat wel oké maar het kan met meer afdruk”, besluit ze kritisch.
Marjan van der Jagt en Radetzky (v. Houston) mochten zich met 67,93% als tweede opstellen. De derde prijs was voor Margo Timmermans. Zij reed haar negenjarige Dreamcatcher-ruin Catch Me naar een score van 67,07%.
Pech voor Van der Putten
Marieke van der Putten – die met Glock’s Federleicht eind juli met 76,20% een droomdebuut maakte in de Grand Prix – kreeg op het toneel van het in Breda gaande WK vierspannen te maken met een gespannen Federleicht en besloot af te groeten.
Lees donderdag meer in De Paardenkrant.
Bron: Paardenkrant-Horses.nl