Carthino Z x Caretano Z beste springmerrie in IBOP

Gerben Morsink met Carthino
Carthino Z met Gerben Morsink
Op de IBOP in Luttenberg werden vandaag drie springmerries en één dressuurmerrie met een score van 80 punten of meer beloond. Van de achttien aangeboden springmerries slaagde tweederde deel. De hoogste springscore van 81,5 punten was voor Etoloma (Carthino Z x Caretano). Bij de dressuurpaarden kreeg Incroyable H&J (Everdale x Johnson) de hoogste score van 83 punten.

De achtjarige Etoloma kreeg een 8,5 voor de reflexen, instelling en rijdbaarheid. “Een merrie met een heel lichtvoetige galop en extreem goede reflexen die ook een hoge mate van voorzichtigheid toonde. Daarnaast heeft ze een goede techniek en is ze goed te bewerken”, vertelt jurylid Henk Dirksen die de merries samen met Ine van Deurzen beoordeelde. Moeder Citoloma is de grootmoeder van het internationale springpaard Eloma’s Blue SFN van Wout-Jan van der Schans.

Negen voor vermogen

De Namelus-R-dochter Herrike kwam uit op een mooi totaal van 81 punten. “Deze merrie bouwde duidelijk op in haar presentatie, naarmate ze meer tot ontspanning kwam. Ze kreeg steeds meer lichaamsgebruik en toonde veel atletisch vermogen. Ze kan goed terugschakelen en naar voren rekken op de sprong, vooral op de hogere oxer.” Dit vermogen werd beloond met een 9 en voor aanleg prijkt een 8,5 op haar lijst. Haar moeder Nimmerike is ook de moeder van het internationale 1,40 m-paard Warike (v. Odermus R).

Zirocco Blue VDL-dochter

Precies op 80 punten kwam de Zirocco Blue VDL-dochter Ilsebellie W. De techniek werd met een 8,5 het hoogst gewaardeerd. “De merrie was aan het begin wat gespannen, maar werd alleen maar losser en beter gedurende de verrichting. Ze heeft een goede voorbeentechniek, een goed lichaamsgebruik en eveneens een goede achterhandtechniek.” Moeder Welkebellie W (v. Numero Uno) sprong zelf internationaal.

Negen voor galop

Van de vier dressuurpaarden slaagden er twee. Everdale-dochter Incroyable H&J kreeg 83 punten “Een ongecompliceerde merrie, die op een lichtvoetige manier beweegt. Haar galop is opvallend goed, daar kreeg ze een 9 voor. Zo actief, in balans en met een goede gedragenheid”, vertelt Dirksen enthousiast. “Daarnaast lijkt de merrie goed bewerkbaar en beweegt ze met souplesse.” Na afloop werden op de stamboekkeuring de cijfers van de merrie – die het sterpredicaat al op zak had – opgehoogd naar 80 punten voor exterieur en 85 voor beweging.

Bron: KWPN

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like