“Dat houdt dan ook weer in dat met het toevoegen van de informatie van nakomelingen er later wel een DNA-fokwaarde berekend kan worden voor deze hengst”, laat Charlotte Dekker, hoofd communicatie bij het KWPN, weten.
Alle andere hengsten hebben D-OC predicaat
Anders dan vorig jaar, toen nog vijf hengsten werden ingeschreven met een DNA-fokwaarde van onder de 96, hebben dit jaar alle andere ingeschreven rijpaardhengsten een D-OC-predicaat. Ook de bij de Gelderse hengsten ingeschreven Jupiler S (v. Charmeur), beschikt over dat predicaat, maar omdat Gelderse hengsten buiten de boot vallen bij de genoomselectie, is zijn DNA-fokwaarde niet gepubliceerd.
DNA-fokwaarden springhengsten
Janeiro (Arezzo VDL x Arizona): 107 (38%)
Jacadello (Cascadello x Lordanos): 107 (34%)
Jenkins (Charisma x Cantos): 99 (42%)
Joint Venture (Cosun x Quintero): 102 (33%)
Jenssen VDL (Harley VDL x Zirocco Blue VDL): 98 (39%)
Justice HL (Harley VDL x Epilot): 101 (35%)
Jardonnay VDL (Kannan x Indoctro): 98 (45%)
Jukebox (Padock du Plessis x Vainqueur) : 106 (35%)
Je Suis Equus Tame (Qlassic Bois Margot x Quaprice du Bois Margot): geen DNA-fokwaarde
Jagger (Untouchable x Burggraaf): 99 (36%)
Jumper Verdi (Verdi x Fuego du Prelet): 100 (38%)
Just Apple (Verdi x Baloubet du Rouet): 102 (36%)
Johnnie Walker VDL (Zapatero VDL x Mermus R): 102 (41%)
Vierjarige springhengsten:
It’s Highlander VD Kalevallei (Kannan x Chin Chin): 101 (43%)
Vijfjarige springhengst:
Heineken VK/VDL (Zirocco Blue VDL x Rebel II Z): 97 (41%)
Zesjarige springhengst:
Spiros Z (Spartacus x Quaprice Z): 101 (41%)
DNA-fokwaarden dressuurhengsten
Jay Destino (Danciano x Diamond Hit): 104 (31%)
Just Wimhof (De Niro x Riccione): 104 (39%)
Jamaica (Desperado x Wynton): 100 (42%)
James Bond (Desperado x Fidertanz): 103 (38%)
Jerveaux (Ferdeaux x Jazz): 98 (55%)
Just for You (Uthopia x UB40): 101 (49%)
Klik hier voor de overzichtspagina van het KWPN voorjaarsonderzoek
Bron: Paardenkrant-Horses.nl
Wat belachelijk dat het KWPN voor de Gelderse hengsten het hele OC(D) gebeuren, zonder overleg in een ledenvergadering, heeft afgeschaft. Er is alleen gezegd dat wij niet mee kunnen gaan in de nieuwe OC fokwaarden op basis van genetisch materiaal, later blijkt dat ze de oude regeling ook hebben afgeschaft zonder dat de nieuwe regeling er voor in de plaats komt.
En nu lees ik hier dat er voor een rijpaardhengst wel een uitzondering gemaakt wordt, en dat er dus wel teruggevallen kan worden op de oude regeling.
Ik wil als Gelderse fokker ook graag weten wat een hengst vererft, en dan zegt het mij te weinig of een hengst zelf wel of niet schoon is op de foto.
Wel opvallend bij dressuur de 2 volledig duits gefokte hengsten hebben de hoogst genoomfokwaarden, het KWPN was toch zo vooruitstrevend met OCD, terwijl duitse stamboeken daar niet op selecteerde ???
Dit is niet alleen nu ook bij de indexen overzichten staan diverse duitse hengsten met een hoge genoomfokwaarden.
Het wordt allemaal maar een onduidelijk gebeuren bij het KWPN. Zoals het hun past zo gebeurt het. Vlgs mij hebben wij nog steeds meer aan rontgenbeelden (ook voor de sport en verkoop) dan aan het D-OC predikaat. Wij zijn overgestapt naar Zangersheide sinds een aantal jaren.