In Münster-Handorf verliet Fiebelkorn demonstratief de ring – nog voordat de jury klaar was met de bespreking van de hengst. Om definitief te worden goedgekeurd moeten hengsten twee testen lopen en omdat Don Martillo – pas eind vorig jaar goedgekeurd – al vijf is, liep hij die meteen achter elkaar aan.
De jury in Verden – dezelfde jury die twee weken geleden in Münster-Handorf nog het commentaar had dat de hengst natuurlijker moest bewegen – smeet met punten.
Van een 8,8 naar een 9,6 voor de aanleg
De redactie van Paardenkrant-Horses.nl legde de punten van Münster-Handorf (tussen haakjes) naast de punten van Verden: draf 9,4 (8,8), galop 9 (8,9), stap 10 (9,5), rittigkeit 9,6 (7,5), totaalindruk/aanleg als dressuurpaard 9,6 (8,8).
Don Martillo in Münster-Handorf:
Borsalino
De op een na hoogste punten waren voor Borsalino (v. Boston). Deze voshengst werd op de Westfaalse keuring in 2014 kampioen en kwam in de veiling voor 710.000 euro in handen van Klosterhof Medingen en Gestüt Fohlenhof. Vervolgens won hij zijn 30-dagentest en de eerste sporttest in Münster-Handorf vorig jaar. Met de 8,87 van dit jaar is de zoon van de vroeg overleden Nederlandse hengst Boston (Jazz x Flemmingh) nu definitief goedgekeurd.
‘Goed aan de hulpen’
De jury in Verden was vooral gecharmeerd door de rittigkeit van de hengst, waarvoor hij een 9,5 ontving. “Hij reageerde zeer goed op de hulpen en de testruiter was zeer enthousiast over hem. Hij volgt altijd de hand en is altijd goed aan het been.”
Devonport
Bij de vierjarigen was de Dancier-zoon Devonport van Gerd Sosath – die bij de springhengsten zeer succesvol was met Ogano en Casino Grande – de beste met een 8,78 gemiddeld. Hij kreeg een 9 (stap), drie keer een 8,8 (galop, rittigkeit, aanleg als dressuurpaard) en een 8,5 (draf).
7,77 voor Nederlandse inzending Fürst Jazz
De Nederlandse inzending Fürst Jazz (Fürst Romancier x Painted Black, fokker Pegasus Stables) van Joop van Uytert en Paul Schockemöhle slaagde voor de sporttest en deed dat met een 7,77. De voshengst, die op de hengstenshows van Schockemöhle tot de publiekslievelingen behoorde, kon in Verden niet geheel overtuigen en bleef wat gespannen.
Door de spanning werd vooral het cijfer voor de rittigkeit gedrukt: een 7.5. Verder is zijn cijferlijst als volgt: draf 7,8, galop 8,1, stap 7,8, totaalindruk/aanleg 7,8.
Millennium-zonen
In de sporttest in Münster-Handorf zakten twee zonen van Millennium en werd er een door zijn eigenaar teruggetrokken. In Verden slaagden beide deelnemende Millenniums: de Trakehner reservekampioen Helium met een 8,02 gemiddeld en Martinez slaagde nipt met een 7,53.
Drie hengsten zakten: de vierjarige Donauschall (v. Destano) met een 7,07, de vijfjarige Don Romanov (v. Don Schufro) met een 7,35 en de vijfjarige Rey du Sol (v. Roi du Soleil) met een 7,04.
ClipMyHorse.tv
Net zoals bij de eerste twee sporttesten in Münster-Handorf was ClipMyHorse.tv aanwezig in Verden. De gehele sportproef is terug te kijken in het archief.
Catalogus & Uitslagen
Klik hier voor de volledige uitslag
Klik hier voor de catalogus
Bron: Paardenkrant-Horses.nl