FEI heeft geen spijt van toewijzing Wereldbekerfinales aan Riyad

FEI heeft geen spijt van toewijzing Wereldbekerfinales aan Riyad featured image
Ingmar De Vos ©FEI/ Richard Juilliart

In de aansluitende persconferentie aan het FEI Sports Forum vroeg de redactie van de Paardenkrant hoe de FEI zelf terugkijkt op de Wereldbekerfinales in Riyad, die zorgde voor veel discussie over mensenrechten en sportwashing en ook zorgde voor een gedeeltelijke media-boycot (van onder andere de toonaangevende hippische media St. Georg en WorldofShowjumping).

Ingmar De Vos geeft aan geen spijt te hebben: “Er is ons geen probleem gemeld met betrekking tot enige vorm van discriminatie. Ik ben me ervan bewust dat sommige media het belangrijk vonden om het te boycotten. Maar laat me één ding zeggen: wij zijn een sportorganisatie, geen politieke organisatie. En sport is een goed instrument, laten we het zo zeggen, om mensen bij elkaar te brengen. We hebben ook zeer duidelijke bepalingen in onze overeenkomsten dat iedereen die het recht heeft om daar te zijn en deel te nemen, moet worden geaccepteerd. En er is helemaal geen probleem geweest. Dat wil ik onderstrepen.”

Lees alles over het FEI Sports Forum in de Paardenkrant van deze week

Exclusief voor abonnees: Lees de krant online
Geen abonnee? Sluit direct een abonnement af
Bestel dit nummer nu in print of digitaal in de webshop

Eén reactie op “FEI heeft geen spijt van toewijzing Wereldbekerfinales aan Riyad

  1. Sjak Arts

    De FEI en dhr. de Vos zullen goed gebeurt hebben….. net als de andere sportbonden die zogenaamd de mensenrechten positief gaan beïnvloeden door daar te sporten.
    Mensenrechten zijn blijkbaar erg belangrijk tenzij er grote geldbedragen mee gemoeid zijn.
    Zie daar de schaamteloze prioriteiten der sportbonden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like