Charmeur dendert door

Charmeur met Emmelie Scholtens
Foto Jacquelien van Tartwijk
Veel tegenstand had hij niet, vanmiddag in de Van der Valk-hal te Zuidbroek. Maar imponeren deed hij wel. Charmeur won ook de vierde omloop van de GMB-hengstencompetitie met de topscore van 94,5 punten. In de klasse M eindigde als tweede Decor Cachet L, gevolgd door Chagall D&R en Cover Story.

Een 9 voor stap en een 9 voor exterieur. Dat waren de laagste cijfers voor Pavo-kampioen Charmeur (v. Florencio). Jurywoordvoerder Gert van den Hoorn was zwaar onder de indruk, vooral van de draf die met een 10 werd gewaardeerd.

De tweede plaats was voor een hengst die qua talent minstens zo veel in huis heeft als winnaar Charmeur. Maar Decor Cachet L bleef onder Mirelle van Kemenade op 86 punten steken. De Jazz-zoon wordt gaandeweg de GMB-hengstencompetitie steeds lichtvoetiger en bewerkbaarder. Opnieuw kreeg de galop het hoogste cijfer (9,5).

Ook de derde plaats was voor een hengst met zeer veel potentie voor het grote werk. Chagall D&R (v. Jazz) was onder Philip van Ommen nog behoorlijk heet en wat gespannen, maar daar keek de jury graag doorheen (79 punten).

Cover Story (v. Oscar) ontwikkelt zich eveneens positief. Onder Diederik van Silfhout krijgt de grote, langgelijnde hengst wat meer kracht en hij toont steeds meer een constant beeld (78 punten).

Lees vrijdag alles over de GMB-hengstencompetitie in Zuidbroek in De Paardenkrant.

Bron: Horses / De Paardenkrant

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like