In alle nationale rubrieken stond afgelopen weekend in Wormerveer een kürwedstrijd op het programma. Lotje Schoots was grootverdiener door zowel de lichte als de zware tour op naam te schrijven. In de gecombineerde ZZ-licht/ZZ-zwaarrubriek, die gewonnen werd door Tommie Visser met Betra’s Vingino (v. Polansky), werd ze tweede met Equitop Wonja KH (v. Rhodium).
Schoots zadelde voor de lichte tour een nieuwe troef. Het gaat om Superstore Tibaldi (Gribaldi x Contango), die voorheen furore maakte in de nationale sport onder de naam Tuur GW. Wilmer Lanning bracht hem uit tussen de witte hekjes. De grote vosruin liep in Wormerveer naar 68,63% in de kür. “Ik heb Tibaldi zo’n twee maanden op stal. In het begin moesten we wel even aan elkaar wennen en omschakelen. Juist omdat Tibaldi al verder is in z’n africhting, moest ik mijn eigen knoppen zoeken. Echte toekomstplannen heb ik met Tibaldi nog niet. We rijden lekker door en zien wel waar het schip strandt”, vertelt Lotje Schoots.
In de zwarte tour maakte de lang gelijnde vosmerrie Reine B (v. Rubinstein) haar rentree. Ze had geen last van haar pauze en liep gelijk naar 70,25%, waarmee ze bij beide juryleden de koppositie innam. Schoots reed de merrie en vertelt: “Normaal gesproken heeft Reine er wat moeite mee om in haar ritme te komen na een onderbreking, maar dat was afgelopen weekend helemaal niet aan de orde. Ze was goed bij de les en bleef er mooi aan trekken in de proef.”
Klik hier voor alle uitslagen.
Lees vrijdag meer in De Paardenkrant.
Bron: Horses.nl/De Paardenkrant – Melanie Brevink
© Horses.nl, overname niet toegestaan. Op dit artikel rust copyright.