“Ik kan me niet herinneren dat we de afgelopen 25 jaar een merrie met zo veel kwaliteit in de baan hebben gehad”, verklapt fokkerijleider dr. Thomas Nissen over de nieuwe kampioensmerrie van het Holsteiner stamboek, Zisterne (Cormint x Athlet Z). De bruine werd dinsdag gekroond tot ‘Miss Holstein’ op de ‘nationale’ merriekeuring van het Holsteiner stamboek.
“Zisterne belichaamt het ideaalbeeld dat ik heb van een Holsteiner merrie. Ze heeft typische Holsteiner kenmerken maar is daarbij toch modern. Ze heeft maat, diepte en veel klasse en uitstraling. Daarnaast zijn haar bewegingen zeer goed”, is Nissen lyrisch over de merrie die werd geboren in de stallen van Johann-Peter Lass uit Leck. Lass fokte de zwartbruine uit de gelijknamige moeder Zisterne H (Athlet Z x Liguster x Farnese) uit stam 504. “We gaven 57 punten aan de merrie. Dat is een aantal dat nog nooit is gehaald.”
Reservekampioen werd de bruine Ziave (mv. Coriano x Rebel Z). “Zij blonk uit in model; ze heeft geweldige lijnen. Haar bewegingen zijn ook niet verkeerd”, zegt Nissen. De titel ‘merrie met de beste bewegingen’ ging naar Zanett (mv. Corofino x Landgraf I). “Ook over het algemeen ben ik heel blij met deze keuring”, zegt Nissen. “Ruim 80 merries presenteerden zich dinsdag aan ons en dat is al een ongewoon aantal. Daarbij lag de kwaliteit ook erg hoog.
Naar de keuring in Elmshorn kwamen vier Nederlandse inzendingen. Het grootste succes boekte Gerhard E.M. Roerink uit Haaksbergen, die Zamaria (Indoctro x Contender x Latino) voorstelde. In haar ring mocht de merrie, die ook werd gefokt door Roerink, zich op de tweede plaats opstellen.
Lees vrijdag meer in De Paardenkrant.
Bron: Horses.nl/De Paardenkrant – Rick Helmink
Overname zonder toestemming niet toegestaan.