De startboxloting is altijd een grote zorg voor de sprinters en men hoopt zoveel mogelijk aan de binnenkant van de baan te loten. Een loting in de buitenste box kan ook als een uitdaging worden gezien. Dat demonstreerde ’s werelds meest verdienende jockey João Moreira in 2015 op Peniaphobia die van meet af leidde en won. De keerzijde is echter dat paarden die aan de buitenkant starten en vroeg in de koers al snelheid missen het verder wel kunnen vergeten.
Moeilijke sprint
Kortom, de sprint races te Sha Tin zijn verre van gemakkelijk. De race heeft desondanks een mooie historie met winnaars als Silent Witness en Sacred Kingdom uit Hong Kong en de grootste sprinter van Japan, de uitzonderlijke Lord Kanaloa. Mr. Stunning leverde Hong Kong vorig jaar haar veertiende overwinning.
Sterk deelnemersveld
Een deelnemersveld met twaalf toppaarden waaronder Godolphin’s Fine Needle, Hot King Prawn (Hong Kongs rijzende ster die vandaag voor het eerst in een Groupe I koers startte en die negen van de tien eerdere koersen won), Mr. Stunning die vorig jaar deze koers won en DB Pin die vorig jaar tweede werd en met Ivictory die de G1 Chairman’s Sprint Prize afgelopen april won. Uit Europa nam voor Engeland Sir Dancealot van de 78 jarige trainer David Elsworth deel, terwijl Lim Cruiser, de winnaar van de Groupe I Lion City Cup in mei te Singapore de hoop van Singapore was.
3/4 lengte voorsprong
Met een meesterlijke rit nam de uit Mauritius afkomstige 28-jarige jockey Karis Teetan op Mr. Stunning (Exceed and Excel x With Fervour) aan de race deel en bleef op een goede derde positie achter de andere twee favorieten Ivictory en Hot King Prawn comfortabel in hun slipstream koersen tot op zo’n 100 meter van de finish. Voor de jonge Teetan moet het zenuwslopend zijn geweest om niet te vroeg te gaan finish rijden maar hij bleef rustig en met 3/4 lengte voorsprong was het de neus van Mr. Stunning die als eerste over de finishlijn verscheen.
Trainerswissel
Na het wisselen van het paard van trainer John Size naar Frankie Lor is Teetan het paard goed in de training leren kennen en dat heeft zijn vruchten meer dan goed afgeworpen. Mr. Stunning finishte onder de jubelende Teetan voor de tweede aankomende DB Pin die vorig jaar ook achter Mr. Stunning finishte en de derde aankomende Beat the Clock in 1:08:85.
Bron Horses.nl
