De bij de fokkers zeer populaire driejarige hengst Secret (v. Sezuan) deed zijn naam al meerdere keren eer aan (lees hier meer), maar vandaag kon het grote publiek hem van alle kanten bekijken. Met en zonder zadel, niet dik ingepakt in bandages, helemaal naturel. Horses.nl was er uiteraard bij en legde Secrets optreden onder Jessica Lynn Andersson, dat door de jury met een 9 gemiddeld (waarmee hij won) werd beoordeeld, vast in beeld. Kijk en oordeel zelf.
Zelden was het zo druk op de Reitpferdeplatz op de Bundeschampionate in Warendorf. Er was geen zitplaats meer vrij bij de rubriek voor driejarige hengsten waarin Secret verscheen. Paardenkrant-Horses.nl maakte een fotoserie en een video van een deel van de proef .
Fotoserie
- Secret (v. Sezuan) met Jessica Lynn Andersson bij het losrijden – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) bij het losrijden – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) bij het losrijden – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) met Jessica Lynn Andersson bij het losrijden – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) bij het losrijden – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) met Jessica Lynn Andersson bij het losrijden – Foto: Rick Helmnk
- Secret (v. Sezuan) met eigenaar Eckhard Wahlers – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) bij de bittencontrole voorafgaand aan de proef – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) met eigenaar Eckhard Wahlers – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) met Jessica Lynn Andersson – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) met Jessica-Lynn Andersson -Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) bij het opstellen voor de jury – Foto: Rick Helmink
- Secret (v. Sezuan) – Foto: Rick Helmink
Bron: Paardenkrant-Horses.nl
En waarom staat deze 3 jarige op een voorijzer met dubbele lip?
Tja Hans, dat kun je het beste aan de hoefsmid vragen!
Is niet ideaal een dubbele lip op het voorijzer het blokkeert het pompmechanisme van de voet en is nefast voor de doorbloeding van de hoef een beter alternatief is het MOERMAN hoefijzer ideaal voor deze paarden biedt bescherming zonder belemmering!!
Ijzers met dubbele lip vooraan? Onbegrijpelijk.Misschien moeten ze in Duitsland (overal eigenlijk) ook eens de lezing volgen van dierenarts Annelies Crul en Sam Moerman over de nefaste gevolgen van het traditionele hoefijzer op het hoefmechanisme en de schade die dit veroorzaakt aan de gewrichten.(Grapje, maar waar.)
Wat secret betreft;Zie ik hier het zelfde paard als op de site van Gestutt WM.? Natuurlijk wel,thuis wordt het paard rustig en ontspannen gereden en op de Bundeschampionate wil men iets bewijzen. Het verschil is duidelijk te zien in de minuscule negatieve zin.De omgeving zal ook wel een rol spelen.Maar wat een geweldige driejarige.Na al het negatieve dat ik in de dressuur spijtig genoeg heb moeten meemaken,heb ik als oude man weer hoop.Mijn merrie is gedekt van Secret en als alles goed gaat hebben we volgend jaar een veulen van hem.Terug een prachtig doel voor ogen.Met wat men een kind toch tevreden kan stellen.