“Wij hoeven voor niemand bang te zijn”, zegt Van den Oetelaar terwijl hij in het Greenwich Equestrian Park de oefenrondjes van de Nederlandse springruiters zit te bekijken. Alle teampaarden, tot en met reserve Tyson van Leon Thijssen aan toe, steken in topvorm. Eurocommerce London springt met speels gemak over de her en der verspreid staande hindernissen, Sterrehof’s Tamino knalt enorm van de grond, Verdi imponeert met zijn atletische lijf en VDL Bubalu toont geweldig veel kwaliteit. “We hebben op dit moment zeldzaam goeie paarden en alleen maar topruiters in het team”, aldus Van den Oetelaar. “En dan is de sfeer ook nog eens fantastisch. Dit Nederlandse team doet nergens voor onder.”
Het olympische springtoernooi begint morgenochtend om half twaalf Nederlandse tijd.
Bron: Horses.nl


Gadverdamme wat een overmaat aan zelfvertrouwen. Win nou eerst maar eens die plak, dan zou ik pas gaan gillen.
Als je nou ergens géén zekerheid over hebt, dan is het wel een medaillekans bij het springen.
Natuurlijk zijn de paarden goed, anders konden ze niet over zulke hoge hindernissen springen, maar alles moet maar net op zijn plek vallen. Er kan zóveel gebeuren, zowel bij onze als bij de andere ruiters. En natuurlijk moet je het positief bekijken, maar je kunt ook overdrijven.
Laten we maar gewoon gaan kijken, hopen dat de onzen hun zenuwen in bedwang hebben (het is al een paar keer gebeurd dat de tweede manche in de landenwedstrijd mislukte) en hopelijk genieten van super sport.
Heerlijk positief stuk van Kees.
Word echt misselijk van dat negatieve gedoe zoals Jack en Marian hieronder.
Zeiken moet iedereen maar achteraf doen,nu gewoon achter het team staan en vertrouwen hebben.
Succes en geniet ervan.
Kees, je hebt helemaal gelijk! En daarbij laat iedereen gewoon positief zijn, daar heb je veel meer aan.
Helemaal met Vv en Rudi eens! Sinds wanneer is het hebben van een positieve instelling al reden om te gaan klagen? Tjonge jonge Jack en Marian Raven, misschien zelf eens een beetje aan jullie instelling werken? Fantastisch dat er mensen vol vertrouwen de strijd aangaan. Overigens zijn dat vaak ook de mensen die na een tegenvaller het snelst de draad weer oppakken. En heel veel succes aan het Nederlands springteam gewenst!
Mooi stuk, lekker positief ingesteld.
Aan de pessimisten in reactie 1 en 2: neem dit artikel toch niet te letterlijk. Kees draait lang genoeg in het wereldje mee om te weten hoe raar het balletje kan rollen op een OS. Ook zal hij er zich van bewust zijn dat ze daar niet met het sterkste team ooit aan de start verschijnen. Maar als ze daar met z’n allen zo negatief ingesteld rondlopen zoals jullie twee doen, dan komt dat de prestaties zeker niet ten goede. De instelling en sfeer die er nu rond het Nederlandse springteam hangt, kan ze juist tot ongekende en nooit verwachte prestaties leiden.
Bovendien kan ik me levendig voorstelling hoe dit artikel tot stand is gekomen. Kees en Wendy staan naast elkaar te kijken naar een stel in bloemvorm verkerende Nederlandse combinaties, Wendy vraagt: ‘Kees, wat denk jij ervan?’ Kees: ‘ We goan natuurlijk gewoon mi goud noar huis, wa dachte gij dan. Kiek es hoe godverdommes ruig da ze hier rond springen, wij hebbe de beste peerd van de heule wereld!’ 😉
Kortom, een gezonde dosis optimisme met een klein beetje bluf. Niks mis mee toch?
Geweldig dat dhr. Van den Oetelaar wel eens gelijk kan gaan krijgen. Vier fantastische rondes vandaag en de concurrentie achter ons gelaten. We winnen goud.
Hey Bianca… Het was niet Wendy, maar Dirk Willem… !!! Hahaha! Nou, tot nu toe heeft Kees gelijk!
Haha oeps Caroline! Heb helemaal niet gekeken wie het stuk geschreven had, ging er gewoon van uit dat het van Wendy af kwam.
Maar goed, het gesprek zal ongeveer zo met een lach gegaan zijn, maar dan met Dirk Willem 😀
En inderdaad, tot nu toe heeft Kees gelijk! Mooi hè!
Och, dames en heren positievelingen, wat een oordelen.
Het is elke keer gebleken dat tijdens de Olympische Spelen niets onmogelijk is, dat geldt voor winnen, maar ook voor verliezen. Wij kunnen absoluut winnen met dit springteam, ALS iedereen zijn zenuwen in bedwang kan houden en er geen rare dingen gebeuren. Als ze net zo goed blijven rijden als vandaag; ik heb er van genoten.
Maar dat kon het dames zwemteam ook. Het hele jaar alles gewonnen, deze week goud verloren. Sven Kramer twee jaar geleden een verkeerde wissel, kon hij niet zoveel aan doen.
Daarentegen Marianne Vos ijzersterk gepresteerd: goud. Ranomi Kromowidjojo net zo: twee keer goud.
Weet iedereen wel hoe moeilijk het is om tot het laatst gefocused te blijven en je er alleen maar mee bezig te houden zèlf zo goed mogelijk te presteren ipv naar de anderen te kijken?
Ik duim er van harte voor dat dit onze ruiters lukt en dat ze dan de beste blijken te zijn.
Als het gesprek zo ging als Bianca schetst dan kan ik daar alleen maar in mee gaan, maar de opmerking in de aanhef dat er maar één land in aanmerking komt voor goud en dat is Nederland, dat gaat zó voorbij aan al die andere goede paarden en ruiters, die net zo hard getraind hebben, daar doe ik niet aan mee.
Dat heeft niets te maken met negatief zijn over onze ruiterploeg.